top of page
  • Taisha Tauma

ANTIDEPRESIVA, PRO, NEBO PROTI?

Antidepresiva pro mě měla vždy jeden rozměr. Byl to prášek, který se musel brát stále a dlouhodobě, aby se tzv.udržela hladinka. Díky své úzkostné poruše, kterou jsem zvládla nakonec úplně sama (za duchovní pomoci a podpory, samozřejmě), jsem však získala hlubší pohled na celé téma antidepresiv. Existují anťáky ( jak se jim mezi jejich uživateli říká), které dodávají hormony radosti – serotonin, dopamin apod.- a ty musíme brát dlouhodobě, aby jednak začaly fungovat, a podružně, aby udržovaly hladinku hormonů ( čili drogy radosti, jako je třeba thc obsažené v marjánce) Tyto léky údajně nemusíte brát celý život, ale protože váš problém neřeší a neléčí vás ( vaši příčinu) pak i když je vysadíte a zkusíte to bez nich, brzy se vracíte k lékaři pro další dávku. Je z vás psychický feťák. Jste závislí, ať si tomu říká kdo chce, jak chce. Budeme pro naši potřebu tyto antidepresiva nazývat typ.1. Tato antidepresiva mají tak hrůznostrašné vedlejší účinky, že nechápu jak je mohl kdokoliv uvést beztrestně na trh. Ve spodní části tohoto článku uvedu „základní“ účinky, aby ten kdo do nich jde věděl, co riskuje. Pak existuje typ2, je to například neurol, který nemusíte brát pravidelně. Před tímto lékem lékaři často varují, protože se stáváte závislými na jeho chemickém složení a časem můžete vyžadovat větší a větší dávky. Tento lék samozřejmě také neléčí váš problém, ale………….přesto právě tento doporučím. Doporučila bych marihuanu, ale zavřeli by mě, takže nic ….. :-))) Mě osobně velmi pomáhala a nahrazovala plnohodnotně neuroly. Vařila jsem si šišky v mléku a s medem jsem pak popíjela celý den. Bylo mi opravdu fajn.Toliko moje osobní zkušenost s léčivými účinky bylinek…

Proč jsem však u svých klientů neurolu nakloněna ihned vysvětlím.

Jako šaman jsem samozřejmě proti užívání antidepresiv, která z nás činí závisláky na celý život. Pokud svůj problém odložíte ad acta a tváříte se, že svět je happy, přičemž zobete celé měsíce, či roky pravidelně ant.typu 1, pak jste si zvolili cestu, která vám nic nedá, nic nepřinese. Stáváte se stínovým já, které se potácí po této planetě, pod vlivem chemikálie, nemajíc vlastní vůli. Kdybyste ji měli, neprodali byste svou zodpovědnost za život, tak levně…….

Zároveň, jako šaman vím co to je mít halucinace, psychozu, úzkostnou poruchu, co to je cítit věci, o kterých nemají druzí ani ponětí – a muset normálně fungovat pro lidi, pro rodinu, pro sebe. Za dobu, kdy jsem musela dvakrát bojovat se stavy, na které byla medicína krátká, jsem přišla na jedno. Pokud se snažíte ze všech sil najít příčinu v sobě, pak vám duchové pomohou a dají svolení k užívání krátkodobých léků. Vše musí mít, ale i tak, svoje zákonitosti. Pokud vás tedy drtí tyto stavy, musíte si ujasnit svůj postoj k sobě samému.

Na prvním místě musíte přiznat plnou zodpovědnost za svůj život a to co s ním uděláte. Nevyhledáváte tedy nikoho a nic, na koho byste přehodili svůj problém. Pak vám duchové pomohou najít někoho, kdo vás navede na správnou cestu, nasměřuje vás k řešení, často i mírně uleví. Gró problému však zůstane, abyste z jeho řešení čerpali sílu. Další musí být uvědomění si, že i když máte k dispozici lék (neurol, prothazin) nebudete si prostřednictvím těchto léků ulevovat po celý den. Zvolíte variantu léku na mírné zjemnění příšerných stavů – nejlépe na noc,abyste po celodenním boji nabrali síly, nebo vezmete lék až v krajním případě při nabíhání těžkého záchvatu. V období bez léku budete SILOU SVÉ VŮLE zvládat stavy, ať už jsou jakkoliv nepohodlné, nepříjemné, otravné, atakující, úzkostné, nebo děsivé. Prostřednictvím těchto stavů poznáte hodně sami sebe, otevře se vám vnímání věcí tak, jak je jiní nemohou vnímat . Naučíte se kontrolovat své nitro, své prožívání, své stavy, sami sebe, své emoce a vnímání. Tudíž, vnímáte tyto stavy jako DAR ! Další co si musíte domluvit sami se sebou : budete brát ty nejnižší možné dávky léku. Pokud prothazin, pak půlku. Pokud neurol, pak 0,25mg, nejlépe začít polovinou tohoto prášku. Prostě, nebudete dávat tělu „potřebnou“ dávku, ale tu nejnižší možnou, téměř zanedbatelnou. Zbylé pocity opět zpracujete svou vůlí.

Vyhledáte jemnohmotné pomocníky – esence, homeopatika. Já mám bohužel velmi špatné zkušenosti s homeopatiky. Nefungovalo ani to, co mi bylo vytestováno kineziolog.testem. To však neznamená , že nepomohou ani vám. Jen nepočítejte, že by to bylo šup, šup a hotovo. Pokud máte opravdu těžké duševně-duchovní stavy, pak jsou tu proto, aby vás nějakým způsobem stimulovaly k osobnímu růstu a transformaci. Nebudou vám tedy odebrány tak rychle, jak byste si přáli. Přejdou, až něco pochopíte……..

Pište si deník s podrobnými pocity, děním kolem vás, léky jak jste je brali.

Nejlepší je, nepřestávat pracovat. Pokud si ulevíte stylem „jsem nemocný, jdu na nemocenskou, litujte mě, nic nemůžu“ jste v háji ještě než jste cokoliv začali. Makejte. Práce, styk s druhými, i když bolestný, vás donutí ještě lépe ovládat vůlí své stavy. Nejlepší to mají ti, co nemají jinou možnost. Mají kupříkladu na krku hladové krky a musí živit rodinu, neexistuje pro ně nemocenská, protože podnikají apod. To je pak rozhodnuto.

CÍL Přijmout to. Pokud chcete slyšet pravdu, tak jediné nejlepší řešení, které opravdu utne vaše stavy, je přijmout to, že tohle patří k vám a doživotně už bude – a vy jste rozhodnutí s tím žít plnohodnotný život, budete se snažit, najdete si způsob – a život přizpůsobíte – jak to zvládat i s tímto „syndromem“, či s touto diagnozou. Prášky budete mít celý život už při sobě,jako to mají cukrovkáři, ale použijete je jen při záchvatu, kdy by došlo k ohrožení vašich dětí , vašeho zdraví , nebo by hrozilo, že vás odveze sanita a už vás z blázince nepustí….

Důležité je znát rozlišení. Rozlišení mezi nemocí, při které je dobré brát léky a řešit problém klasickou medicínou, a mezi procesem duchovním, na který pomůže pouze zase duchovno – homeopatie, šamanizmus, esence, síla vůle a různé duchovně-duševní terapie. Celkem je to snadné. Pokud jde o duchovní nemoci pak se cítíte mizerně, možná až na umření, ale okolí vám říká, jak vám to sluší, jak jste zkrásněli. Lidé mají pocit, že něco krásného vyzařujete – a vy zatím uvnitř umíráte a stojí vás spoustu sil nedat najevo, co se ve vás opravdu děje. Pokud je vám zle a zle vypadáte, chce to doktora.

Celý problém tedy leží a stojí na vaší vůli a na ničem jiném. Léky máte jen na to, abyste se srovnali tak, že se pak dokážete zakousnout a bojovat. Jakmile je použijete na úlevu a útěk, stanou se vaším pánem a vy prohrajete.

Pro ty, kteří jsou proti lékům úplně mám vzkaz: Pokud by vyšší moc nechtěla, abychom je používali, pak nedá lidstvu vizi, ve které je obsažen návod na výrobu takových léčiv. Prostě by nás to nenapadlo………. ANTIDEPRESIVA A VEDLEJŠÍ ÚČINKY Od svých 17ti let mám trojí zkušenost s antidepresivy. U prvních jsem si nevšimla ničeho, ani dobrých, ani špatných účinků. Druhá zkušenost pochází z období před plánovanou operací srdce mého synka. Nebylo to lehké období a já tak trochu chtěla předejít možnosti, že neunesu, co se nemilosrdně blíží. Vyhledala jsem lékařku a požádala ji o antidepresiva, aby tzv,najela, než nás pohltí nemocnice Motol. První pilulka mě uvrhla do tak strašných stavů, že bych je nepřála ani největší svini na téhle planetě. Kromě smrti, která byla ve vedlejších účincích obsažena, jsem měla všechny, včetně zrakových halucinací !!! Další piluli jsem nevzala – a lékařka mi vynadala, že jsem to měla přeci vydržet. Srdeční arytmii jsem měla ještě měsíc po tomto prášku a vypadalo to,že budu muset na elektrické šoky, aby si srdce našlo normální rytmus ! Poslední – a věřím, že skutečně poslední – byla zkušenost při nedávno probíhající úzkostné poruše.

Po několika měsících osobního boje 24 hodin denně, kdy jsem měla jen svou pevnou vůli a víru, jsem se naštvala a řekla si „tak já to zkusím, aspoň nachvíli si oddychnout“. Vždyť jsem člověk a každému může dojít trpělivost. Byl to tak trochu vzdor vůči těm nahoře, protože mě štvalo, že mi víc nepomáhají…….moc jsem si nepomohla ani já. Jediná pilulka a dopadla jsem tak, že jsem s láskou vzpomínala na úzkostné záchvaty ! Kromě vedlejších účinků, které byly v seznamu, jsem měla ještě tyto : 1) nemohla jsem polykat, nejen jídlo, ale i vodu. ANi lžičku. Stáhlo se hrdlo a konec. Byla jsem bez vody 36 hodin !!!!! Teprve pak účinky začaly ustupovat a já do sebe dostala nastrouhanou lžičku jablka. Pak už to šlo po doušcích vody, po dalších hodinách jsem mohla začít jíst jablka. 2) Permanentně jsem zívala tak křečovitě, až mi to lámalo vaz. 3) třáslo se mi tělo, každá buňka, byl to hnus 4) neskonalá únava, nedošla jsem si skoro ani na wc. Děti mi byly ukradené, musel se starat muž. 5) slabost svalů na nohou a rukách, neudržela jsem hrnek, nemohla chodit 6) neustále se mi chtělo zvracet 7) vnímání jsem měla omezené ještě po několika dnech tak, že jsem chodila jako zombee. Před obchodním domem jsem vlezla pod auto, jako bych byla v hypnoze. Nebyla jsem schopná vnímat jak auto, tak řidiče, který na mě řval, vše jsem vnímala jako bych byla v 6m široké bublině, ve které se nic neděje ( ještě, že ten řidič nebyl taky na anťákách. To už bych to měla za sebou) 8) potila jsem se a měla zimnici, neustále NA TOHLE VŠECHNO STAČILA 1 PILULKA !

Musím podotknout, že mi lékařka řekla, že tento lék je velmi dobře snášen a je nejšetrnější. No, těpic !

CO UVÁDÍ PŘÍBALOVÝ LETÁK Pocit neklidu, neschopnost vydržet na místě ( uvedeno, že máte informovat okamžitě lékaře, což bych ráda, ale lékařka od pátku do pondělí nepracuje, navíc se jí často nedovoláte ani v pracovní době….) Sebevražedné myšlenky a zhoršení deprese, či úzkostné poruchy ( tak na co se ten s…..bere?) Myšlenky na sebepoškozování. ( tyto stavy můžou trvat až 14 dní než si to prý sedne…….pěkně děkuji)

Sucho v ústech.

Alergické reakce typu tíha na hrudi, sípání, obtížné polykání nebo dýchání, otok obličeje, hrdla, rukou a nohou, nervozita, úzkost, závratě, bušení srdce, zrudnutí kůže, závažná vyrážka, svědění, kopřivka, srdeční poruchy, zvýšený krevní tlak, oční poruchy, nervové poruchy, píchání, mravenčení, křeče, záchvaty, psychiatrické poruchy, hyperaktivita, euforie, poruchy krve a mízního systému, poruchy metabolizmu a výživy, halucinace, nechtěné pohyby svalů, vysoké teploty, ztuhlé svaly, netečnost, dezorientace, poruchy sluchu, poruchy dýchání, poruchy trávicího traktu, poruchy kůže a podkoží, poruchy ledvin a moč.cest, poruchy pohlavních orgánůp, zimnice, výron semene (aspoň to mi nehrozilo), změna cholesterolu v krvi, riziko podlitin atd. A to jsem mnohé vynechala !

Vzhledem k tomu, že podstatná část přímo ohrožuje život je ZARÁŽEJÍCÍ, že si někdo něco takového dovolí dát pacientovi !!!!!

ŠOKUJÍCÍ FAKTA Neskutečný šok jsem zažila při čtení letáku hned na začátku. Uvádí se totiž : MÁ SE ZATO, ŽE LIDÉ, KTEŘÍ JSOU DEPRESIVNÍ, NEBO ÚZKOSTNÍ, MAJÍ NIŽŠÍ HLADINU SEROTONINU………upozorňuji na obrat „MÁ SE ZATO …….“ dále je to ještě horší :

NENÍ ZCELA ZNÁMO, JAK ANTIDEPRESIVA FUNGUJÍ, ale mohou pomáhat tím, že zvyšují hladiny…….

KRUCI, PTÁM SE, JAK SE MŮŽE DO LIDÍ CPÁT NĚCO, CO MÁ VLIV NA JEJICH NERVOVÝ SYSTÉM, NEŘKULI, NA CELÉ TĚLO, NA JEHO ŽIVOTNOST, A TO ZA SITUACE KDY SE NEVÍ, JAK TO SAKRA FUNGUJE !?!?! Když jsem viděla na netu procenta kolik Američanů a kolik Evropanů to do sebe cpe – třeba i celý život – pak se ptám : „Fakt sežereme všechno co nám dají ?“ Uvažovali jste někdy o sobě? O svých právech? O tom, jak moc velký vliv mají na váš život cizí lidé ( lékaři, psychiatri, psychologové…), kterým jste totálně ukradení ? A jste jim ukradení ! Jinak by do vás tenhle jed necpali s úsměvem a přesvědčením, že to s vámi myslí dobře…

Nezbývá mi popřát vám uživatelům DOBROU CHUŤ a vyjádřit obdiv vaší odvaze, něco takového do svého těla vpustit.


154 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

PROČ TOLIK ÚŽASNÝCH LIDÍ TEĎ ODCHÁZÍ

V poslední době (psáno 04/2018) odešlo tolik úžasných léčitelů a bytostí pomáhajících lidem, celou svou duší, že si toho musel všimnout každý. Mnoho těch, kteří na transformaci nevěřili a nevěřili na

DETOXIKACE ORGANIZMU VČ.PROTIPLÍSŇOVÉ STRAVY

Tento text jsem zpracovala pro své klienty, ale i pro vás přátelé. Každý si zde může najít rady a typy, jak se vyčistit tím, co jí a to je paráda. DETOXIKAČNÍ VLIV MAJÍ : pepř (přidávat do jídla

NADÁVKY, ANEB JINÝ POHLED NA NAŠE SEBEUBLIŽOVÁNÍ

Kdo mě znáte víte, že nejdu daleko pro slovíčko. O to vtipnější jest, že jsem stvořila článek o tom, jak nadávání škodí zdraví (ministerstvo zdravotnictví varuje 🙂 Abych podpořila vaši psýché

Comentarios


bottom of page