top of page
  • Taisha Tauma

NEJVZÁCNĚJŠÍ TEKUTINA

Mezi nejvzácnější tekutiny jistě patří voda, protože bez ní by tu nebyl život. Jenže, jedna tekutina vládne světu magie, a nejen jemu. Je to krev.

Původní rituály, spojené s obětí, byly vždy postaveny na obětování krve, na jejím prolití. Již lidé v paleolitu, a možná i dříve, věděli, že to není jen tak nějaká tekutina. Věřili, že obsahuje sílu člověka, proto docházelo často k jejímu požívání a to často přímo ze zdroje. Snad odtud pověra o upírech, kteří se plíží nocí, aby se napili přímo z tepny – a stali se tak nesmrtelnými a silnými.

Ještě dnes v Africe léčí léčitelé a šamané za pomocí zvířecí krve. Bohužel některé kulty i dnes praktikují zabíjení dětí,aby si udobřili bohy. Často jsou vrahy rodiče. Otázkou je, jaké bohy pak uctívají, když si žádají takovou oběť ? Nedá mi nevzpomenout starozákonního Hospodina, který chtěl po Abrahamovi živou oběť syna, doslova žádal, aby otec svého syna podřízl jako kůzle….

Šamané v Africe, ti praktikující „bílou“ magii, používají krev slepic a koz, kterou musí pacient vypít, nebo se s ní pomazat a vydržet tak často i do druhého dne. O polykání tepajícího srdce kuru domácího ani nemluvě. No, jiný kraj, jiný mrav.

Krev však přinášela a přináší i dnes člověku zdraví ,aniž by ji musel konzumovat. Starodávné pouštění žilou se i v dnešní medicíně začíná uchytávat, protože se zjistilo, že tělu prospěje tu a tam o trochu té tekutiny přijít. Místo prostého pouštění žilou se spíše přistupuje k přikládání pijavic, které až desetinásobně zvětší svůj objem. Pak se pustí a člověku rány ještě nějakou dobu krvácejí. Tělo je tak nuceno vyrobit novou krev a dojde k jeho omlazení. U žen je tato omlazovací kůra zajištěna pravidelným menzesem, který dnes mnohé ženy potírají různou antikoncepcí. Co to těmto ženám přinese, do budoucnosti, ví pánbůh. Zlékařských zpráv však vyplývá,že je tato antikoncepce častým zdrojem mnoha rakovin – pro jistotu se tato informace šikovně maskuje tvrzením, že je proti rakovině prsu apod. Vždy je lepší poukázat na malé dobro a velké zlo je rázem zapomenuto….

Je také známo, že si mnozí potentáti dnešních časů i časů dávno minulých, nechávali vyměňovat krev. Např.královna Alžběta se svých 105 let dožila jen díky častým krevním transfuzím. Můžeme ji tak směle zařadit mezi novodobé upíry… Brežněv si nechával také pravidelně dodávat krev několika mladých dívek, čímž byl uměle prodlužován jeho nepřínosný život. Známá Báthory se v krvi dívek prý koupala – i když z dochovaných historických pramenů šlo nejspíše o sprostou politickou pomluvu. I když, kdo ví, není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu…

Jenže, je krev pro nás opravdu tak přínosnou? Jistě, mnozí z vás zrovna myslíte na transfůze, které zachraňují životy. To je bezesporu smysluplné a záslužné, ale…………

Starodávná víra, že s krví přechází do toho, kdo ji požívá, i síla toho, komu patřila, není tak daleko od věci. Vědecký svět už dlouhé roky pozoruje zajímavý jev, který je s transfůzemi (ale i s transplantacemi orgánů) spojený. Obdarovaný člověk se často mění v mnoha ohledech ku podobě darujícího, a to co se charakteru týče, tak i zájmů a životních postojů. Mnohdy s krví i získáte exémy a jiné radosti – samozřejmě, je lepší žít a mít exém ,než být zdravý a pod drnem. Otázkou spíš je, co nám do budoucnosti přinese – každému kdo obdržel transfuzi – to, že se jeho vlastní DNA spojila s DNA někoho cizího. Jaké mutace vzniknou? Co přinesou změny charakteru, chování a postojů? Vědcům se z toho hlava točí, jak je možné, že sportovec po transfuzi, či transplantaci začíná kouřit, že bývalý akademik vymění čítárnu za putiku, mladá dívka se najednou začne chovat jako otec od rodiny… Velmi zjevné změny mohou být pověstnou špičkou ledovce, kdy v podstatě vyčnívá jen jedna třetina, ale dvě další jsou nám skryty, leč existují. Co asi tak matka, která získala transfuzi před těhotenstvím, předává svému dítěti? Je její dítě spojením jejích genů a muže, nebo jejích genů, muže a ……toho kdo krev daroval? Samozřejmě! Co pak rodové zátěže, které s takovou krví získáváte? Kdo ví…..

A teď si představte, že jste podstoupili transfuzi a obdrželi jste krev od „uvědomělého“ šamana, který má spasitelský komplex a byl darovat krev. Když si vezmu, co by do člověka přešlo ze mě, mrazí mě po těle. To bych nepřála ani největšímu nepříteli. Krev není totiž nositelkou pouze zhmotnělé DNA, ale i spirituální podstaty a v tom je ta potíž (a to je právě to, po čem pásli v dávné minulosti lidé, když pili krev zabitých bojovníků, hrdinů a nebo šamanů). Jestli-že nejste připraveni, váš systém není na potřebné úrovni, pak vás taková šamanská krev může dostat až na blázinec, nebo vás připravit o život. Ale aspoň by do vás vešla její síla. Jenže, co když krev daruje ten, kdo se pokusil o sebevraždu? Já sama znám člověka, který daroval spoustu krve a to už trpěl psychózami. Co taková „informace“ udělá v těle toho, kdo jeho krev dostal? Potěš pánbůh.

Kolik žen ve svém životě zažilo znásilnění, přepadení, násilí – a dávají krev? Kolik mužů znásilnilo a dává krev? Kolik , kolik, kolik………………………………možností je nekonečně mnoho a žádná není příjemnou vyhlídkou do budoucna pro toho, komu tato cizorodá dávka informací koluje žilami.

Svědkové Jehovovi – lidově Jehovisté – mají jako součást své víry boží příkaz, který zakazuje požívat krev jakýmkoliv způsobem. Proto také odmítají transfuze, ale i výrobky, které obsahují krevní deriváty (včetně zvířecích). Dříve jsem se na ně dívala jako na šílence, jenže dnes už si tím tak jistá nejsem. Jistě, je dost extrémním postojem raději nechat umřít dítě, než mu transfuzi poskytnout, s tím souhlasím, ale na druhou stranu, existují opravdu krevní náhrady, které krevní složky nikdy neviděly. Je však na uvědomělosti a odpovědnosti lékařů rozhodnout, kdy je možnost transfuzi obejít náhražkou a kdy už to možné není. Mám však obavu, že je tato otázka odpovědnosti, lékařům tak trochu ukradená, stejně tak jako u mnoha jiných věcí v jejich profesi. Pokud je lékař zvyklý dávat transfuzi jako na běžícím páse, pak to tak i udělá, aniž by zvážil – kvůli vašim modrým očím – jinou eventualitu.

A tak nám nezbývá, než doufat, že právě my transfuzi nebudeme potřebovat, nebo když už, tak bude od nějakého vyrovnaného, láskyplného a úspěšného člověka…………….. Použití textu bez dovolení a uvedení zdroje je trestným činem.


25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

EGREGOR

תגובות


bottom of page