top of page
  • Taisha Tauma

DETOXIKACE ORGANIZMU VČ.PROTIPLÍSŇOVÉ STRAVY

Tento text jsem zpracovala pro své klienty, ale i pro vás přátelé. Každý si zde může najít rady a typy, jak se vyčistit tím, co jí a to je paráda.

DETOXIKAČNÍ VLIV MAJÍ : pepř (přidávat do jídla, ale také například do čaje – masala čaj, mňamózní záležitost) pomáhá vylučování toxinů ze střev (pozor- cayennský pepř může vyvolat potrat k čemuž byl hojně využíván)

ocet se dobře užívá při infekcích močových cest – lžička octa do sklenice vody. Při pravidelném popíjení zmírní infekce. S medem vhodný na žaludeční včedy, zánět střeva, vysoký tlak a nespavost.

Jablko i se šlupkou (nestříkané, nej.z české zahrádky) dokáže při denní spotřebě 0,5-1kg perfektně vyčistit střeva. Jablka také detoxikují a povzbuzují játra, také pománá při zánětech střev a průjmech. Kompot zklidní úzkost a uspí.

Víno – kvalitní, nikoliv krabicové – zabíjí hlísty, dá se použít na čištění ran (používalo se za války) , léčí zácpu a nespavost. Malé množství červeného neutralizuje viry a bakterie. Čtvrt litru piva nebo jablečného vína, nebo sklenka vína denně snižuje cholesterol.

Pšeničné otruby – ředí karcinogenní látky a tak brání rakovině střeva.

Syrové zelí a zakysané pomáhá čistit střeva, je vhodné na záněty tlustého střeva, proti gastritis (zánět žaludku, který často probíhá bezpříznakově a končí tak rakovinami). Polévka ze zelí, či vývar-čaj odhleňuje a podporuje při chřipce.

Ječmen patří mezi protiplísňové potraviny a protirakovinné. Ječná voda, polévka, nebo kaše se používaly už ve středověku. (ječná voda – čajovou vrchovatou lžičku vaříte v jednom litru vody cca půl hodiny a scedíte)

Hřebíček – antidepresivní a protizánětlivý. Denně si dělejte čaj. Můžete kombinovat s kardamomem, anýzem, mátou, kmínem ad.

Štáva z mrkve zahání záněty trávicího traktu a detoxikuje od parazitů. Odkyseluje organizmus. Samozřejmě, že jíst mrkev je také velmi přínostné. Hlavně mrkvová polévka je známá z léčitelství jako protiparazitní.

Pórek coby zázračná zelenina, rovná mikrofloru střev (vývar), je protizánětlivý, vhodný na dnu a artritidu. Vývar z pórku také staví průjmy. Z vývaru také dostanete do těla minerály -10 pórků povařte ve 2 litrech vody cca hodinu až hodinu a půl. 3X denně sklenku. Vývar mějte v lednici max. 2 dny.

Okurka salátová je protiparazitní, působí proti zánětům (v Číně si oloupanou okurkou desinfikují ženy vagínu a čípek), je dobrým lékem na revmatoidní artritis, ochlazuje horečky (okurku položit k boku horečnatého dítěte): Máte-li smoothie přístroj, nebo odšťavňovač, můžete urychlit svou detoxikaci užíváním okurky 2x denně. Po dobu týdně takto aktivně, pak cca 2x týdně.

Cibule svými silicemi likviduje infekce např.při chřipce, rýmě, ale také čistí vzduch. Stačí jednu rozříznout a nechat obě půlky odvětrávat do místnosti. Cibule syrová, nebo vařená snižuje krevní tlak, ředí krev a rozpouští krevní sraženiny. V období detoxikace , nebo chřipek doporučuji velmi najemno nakrájet a dát vyšší vrstvu na chleba s máslem. Dobrou chuť. (pozor, rozkrojenou cibuli, byť přechovávanou do druhého dne v lednici už nekonzumujte, je toxická! Cibuli jíst jen čerstvou) Při chřipce lze vatový tampon namočit do její šťávy a šup do nosu. Také pománá nasekat a macerovat v teplé vodě několik hodin – ráno pít na lačno cca dva dcl s citronem. Pokud trpíte vodnatelností – uvařte mléčnou polévku s jemně nasekanou cibulí (kardamom sníží hlenotvornost) a dejte si to dvakrát denně. Za týden už jsou výsledky. Při kombinaci s křenem se vše urychlí. Viz-křen.

Kardamom je obecně desinfekční a detoxikační. Pokud jste z mléčných produktů zahlenění, užívejte zároveň kardamom. Vhodné je dělat si z něj čaj(klidně v kombinaci s různými jinými bylinami – máta, zelený čaj, anýz ). Uvolní plynatost, vyčistí střeva, uvolní křeče.

Vodnice – tedy vodní ředkvička – bílá kulatá – má mnoho vitamínů a minerálů, ale hlavně celkově detoxikuje. Můžete ji jíst syrovou, dělat z ní vývary, včetně vývarů z listů. Také lze nakrájet na kostičky- nastrouhat – přidat med a uvolněnou šťávu po lžičkách konzumovat – rýmy, kašle, katary. Sama o sobě čistí celé tělo, včetně krve, moč.cest ad. Velmi dobře odstraňuje toxiny z těla.

Petržel – druhý to zázrak, dokáže neuvěřitelné věci. Denně doporučuji sníst plnou hrst čerstvé natě petržele. Čistí krev, ale velmi rychle i celý organizmus (zároveň jak játra tak ledviny, takže nedojde k zatížení jednoho z těchto filtrů) a zázraky jsem zažila i při léčbě zánětů (velké množství plísní) v močových cestách a to i u psa. ! Petržel je účinná i kořenová. Ta, mimo jiné, i odparazitovává a odkyseluje organizmus. (pozor!! Může vyvolat potrat, nebo předčasný porod, stahuje stěny dělohy, je to děložní tonikum)

Pampeliška – proklínaná zahrádkáři,má schopnost uzdravit i tělo napadené rakovinou. Je to opět univerzální bylina, velmi silně stimuluje a čistí játra a žlučník, poté i celý systém!! Výhodou je, že se dá jíst celá, od kořene až po květ. Květ, stonek i list můžete kdykoliv utrhnout a sníst (na chuť se dá zvyknout), kořen se většinou strouhá a jí jako součást smoothie, nebo se dělají vývary. Typ: opražený kořen, nastrouhaný, má stejné účinky jako káva, ovšem bez neblahých vedlejších účinků. Pampeliška stimuluje slinivku – při hypoglykemii – a z těla odstraňuje kyselinu mléčnou. Pozor, mírně projímá, což je , ale dobré při detoxikaci. Je protirevmatická.

Lopuch – další z univerzálních pomocníků. Můžete si sehnat tonikum . Jinak se užívá kořeny, listy i semena. Likviduje plísně, působí proti zánětům. Opět podporuje játra a slinivku, váže na sebe (namixovaný list) těžké kovy a s těmi vyjde stolicí ven. Rovná střevní mikrofloru.

Rozmarýna – využitelná v kuchyni i čajích (například v ideální kombinaci s kardamomem , anýzem , kmínem), Detoxikuje, posiluje játra, zvýší vylučování moči, užitečná při artritis. Uvolní dýchací cesty při astmatu a uvolní svaly při migréně. Její olej aktivuje detoxikaci organizmu i při pouhé inhalaci . Ovšem POZOR! Lidé s vysokým krevním tlakem mohou začít krvácet z nosu.

Měsíček – doplísní, detoxikuje játra a ledviny. Říká se mu „všehoj“. Pozor, nepoužívat v těhotenství. Vývar z květů – uvolňuje lymfu, zvýší pocení a tím detoxikuje při nemoci, ideální na střevní potíže. Též vhodný na zánět a vředy žaludku, na stimulaci tvorby enzymů a zvýší vylučování toxinů močí.

Řebříček – zázrak na všechno. Bylina s antidepresivními účinky je silným detoxikantem, staví silné krvácení při menstruaci, či zraněních, uvolní i křeče. Pomáhá vytáhnout vyrážky (vč.spalniček ad) Snižuje krevní tlak, uvolní hromadění krve v křečových žilách, je močopudný – detoxikace.

Levandule – také detoxikuje a je protidepresivní. Uklidní psychiku a tím se zklidní i tělo. Má silné antiseptické oleje, působí i proti streptokokům a pneumokokům. V podobě čaje zvýší potivost . Zajímavost – proti mdlobám se dělal likér – levandule se macerovala v brandy nebo ginu. (žena, která Ježíšovi vylila na hlavu drahocenný olej nard vlastně použila levandulový olej)

Myrha – jemný prášek po rozdrcení pryskyřice, nebo olej 100%, odstraňuje toxiny, střevní infekce i parazity. Obnovuje zpoždění menstruace, uvolní křeče. Pomáhá při výplachu vagíny i mandlí proti infekcím.

Anýz – sám o sobě velmi silně detoxikuje organizmus. Výše jsem jej zmínila v kombinacích s jinými bylinami. Pro detoxikaci ústní dutiny a provonění dechu( s následným působením na trávicí systém) můžete přes den pomalu kousat semena.

Křen – čaj z 35g strouhaného křenu velmi silně uvolní lymfu! U dětí se dává 10g kvůli snížení pálivosti. Jinak se dá křen jíst v mnoha podobách, např.jako křenová omáčka, polévka, křen k masu atd……

Rebarbora – posiluje játra, slezinu, žaludek i tlusté střevo. Podráždí střeva a tím zvýší peristaltiku a vyhnání parazitů. Pročišťuje tzv.zlo ohně – krvácivé hemeroidy, nepravidelný menzes a zácpu. (do konečníku lze strčit čípek vytvořený z rebarbory, ale i z brambory) Povzbudí krevní oběh a sníží jak krevní tlak tak cholesterol. DETOXIKACE ORGANIZMU ODKYSELENÍM

Tyto potraviny a tekutiny vám pomohou organizmus ODKYSELIT. Nezapomínejte, že ze začátku – týden až měsíc – mohou trvat detoxikační krize, tedy zásadní zhoršení stavu. Bez toho to bohužel nejde.

Vlažná voda s citronem – možno i s medem

Jedlá soda – ideálně hodinu a víc před i po jídle (na noc a brzy ráno) několik tablet 3-5 dle stavu. Tablety se prodávají v lékárně.

Červená řepa – nezávisí v jaké formě ji jíme.

Čerstvá šťáva ze syrových brambor – rozhodně ne z hypermarketu. BIO také není vždy zárukou, že je to bio. Většina bio zemědělců hnojí v noci, místo ve dne. Vypěstujte si tedy brambory sami, nebo si je berte ze zaručeně čistého zdroje.

Syrový křen – v mnoha podobách : – křen se smetanou a lžičkou medu – křen s jablečným octem, medem a vařenou červenou řepou Rozhodně je důležité vědět, že čaj z 35g strouhaného křenu velmi silně uvolní lymfu!

Mrkvová polévka (navíc reminalizuje, detoxikuje a odčerví)

Sušené nesířené švestky.

Zelený čaj sypaný – z dobrého zdroje tzn.ne hypermarkety a ne sáčkovaný.

Špenát, rajčata, mrkev, brambory, červená řepa, hlávkový salát (vývar silně zklidní psychiku), bílá kapusta, karfiol, ředkvičky, okurky salátové, kedlubna, citrusové plody, slivky.

Hrozno probereme zvlášť: pozor na hroznech bývá tak velká vrstva chemie, že dochází k otravám – dvě moje neblahé zkušenosti potvrzené navíc v pozdější době i klienty- takže buď trpělivě otrhat a v teplé vodě omývat kuličku za kuličkou pod tekoucí vodou (stejně stále lepí, tedy drží jed),nebo ještě koupel ve vodě se sodou. Nekoupejte, jak se hojně radí, v octové vodě, protože tu pachuť octa v ovoci…..to nepřeji ani nepříteli. Osobně bych hrozno vynechala úplně, případně si ho koupila od známého s vinohradem. Jinak ne. Jablka, broskve, hrušky, banány, jahody, kvasnice, minerálky (střídat značku), bylinné čaje – sypané od bylinkáře, fazole, soja, cizrna, para ořechy, mandle, slunečnicová semena, lískový ořech (bohužel většina těch z obychodu je zkažených, hořkých, plných plísně), acidofilní mléko, kefír – nejdokonalejší a s nejrychlejšími účinky na celé tělo je tibetská houba. Mohu dodat zájemcům. Zakysané jogurty – ne Danone a další nepoživatiny tvářící se jako jogurt. Z mé zkušenosti jsou skutečně živé Hollandia a nebo jogurty ve skle. Případně tuším selský…..

Celkově snižuje překyselení a působí i na rekonvalescenci KOŘENOVÁ ZELENINA – petržel, mrkev, celer – přidat lze pórek a pro masožrouty trochu drahého – kvalitního – tuňáka. Třešničkou na dortu je jogurt. Je to úžasný salát jehož můžete sníst tunu bez pocitu viny.

Další typy: melasa, brambory bez šlupek, fazole, švestky, zpracované ovoce, džusy, dýňová semena, slunečnicová semínka, slunečnicový olej, klíčky, pšeničný chléb, hnědá rýže, zvěřina, ryby, vajíčka, máslo, podmáslí, sýry (ne tavený, z tvrdého kvalitní zralá gouda). Mladý ječmen (pití z ječmene), červený meloun (i odparazitovává střeva), petržel, řasa agar, chilli, sušené datle, sušené fíky, mango, papája, chřest, hrozno, umeboshi, rozinky (pozor nesířené), hrušky, kiwi, ananas, stévie, chlorela, spirulina, konopný protein, makové mléko, mladý hrách, mateřské mléko, kokosový olej (pozor na módu vše přehánět, i kokosový olej je škodlivý v množství větším než malém), kakaové boby. Zpracovala Taisha Tauma dle starých léčitelských knih, rad a dle své praxe. Ať vám je to k užitku.

Prosím o slušnost a použití textu jen s uvedením kontaktu na tyto stránky, děkujiiii


363 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

PROČ TOLIK ÚŽASNÝCH LIDÍ TEĎ ODCHÁZÍ

V poslední době (psáno 04/2018) odešlo tolik úžasných léčitelů a bytostí pomáhajících lidem, celou svou duší, že si toho musel všimnout každý. Mnoho těch, kteří na transformaci nevěřili a nevěřili na

NADÁVKY, ANEB JINÝ POHLED NA NAŠE SEBEUBLIŽOVÁNÍ

Kdo mě znáte víte, že nejdu daleko pro slovíčko. O to vtipnější jest, že jsem stvořila článek o tom, jak nadávání škodí zdraví (ministerstvo zdravotnictví varuje 🙂 Abych podpořila vaši psýché

JAK NA PLÍSNĚ

Plísním se připisuje mnoho zdravotních problémů, od svědivých záležitostí, přes úzkosti, deprese, neurozy, až po artritidu a rakovinu. Pravdou je, že plísně obtěžují velké množství lidí po celém světě

댓글


bottom of page