top of page
  • Taisha Tauma

BACHOVY ESENCE JAK S NIMI PRACUJI V PORADNĚ, JAK JE VNÍMÁM

1/ ŘEPÍK – NA TVÁŘI LEHKÝ SMÍCH, HLUBOKÝ V SRDCI ŽAL Zdánlivá pohoda. Pro okolí jsou samý úsměv, vtípky, laskavost, ale uvnitř trpí. Často nemoc televizních bavičů a umělců, či terapeutů – z čehož vznikají deprese, maniodeprese apod. Nechtějí konflikty tak dělají jakoby nic, tj.únik před realitou. Hledají únik – zábavu, cigarety, práci, kávu, kurzy, alkohol, drogy, prášky – aby nemuseli řešit životní věci. Nechtějí vlastně rozpoutat velké změny – rozchod, výpověď, změna životního směřování. Pozn:

2/ TOPOL OSIKA : POŘÁD ČEKÁM, CO SE ZASE STANE. Senzitivní , s pocitem, že se každou chvíli ZASE NĚCO stane, odkud se to přižene. Nejasný strach, neumí se uvolnit a věřit vyšší ochraně. Bojí se osudu. Tento strach je stav v němž stále žijí. Chybí důvěra v život. Neumí vysvětlit proč se vlastně bojí. Vznik = když zažívá jedno těžké období za druhým, až ztratí důvěru a pocit bezpečí. Vhodné při nočních můrách. Strach z nadpřirozených sil. Strach ze strachu…úzkostná porucha. SVĚT JE NEBEZPEČNÉ MÍSTO Pozn:

3/ BUK LESNÍ – VŠECHNO STOJÍ ZA H…..O. ZKUR…….J SVĚT. „Pořád jen kritizuje“, vše je špatné, všude jsou chyby apod. Nikdo nedosahuje jeho morálních ideálů, ideálů inteligence a úrovně. Stálá nespokojenost. Chce vidět více dobra kolem sebe…… Jde vlastně o nešťatného člověka, většinou je třeba nastolit změny v životě, ale on na to nemá síly, nebo má pocit, že nemůže (kvůli dětem, kvůli penězům…) Tento člověk je často zahnán do kouta situací. Vhodné pro alergiky, při sklonu odsuzovat a posuzovat, cynizmu, ponižování druhých , chybějící empatii. Pozn:

4/ ZEMĚŽLUČ – UŽ TOHO MÁM DOST ! JSEM UNAVENÝ SOUMAR. Těžká odevzdanost a obětavost při posluhování druhým. Neschopnost říci NE! Bojí se negativních reakcí okolí kdyby si trval na svých potřebách a prosadil si je. Vyčerpání,deprese,časté nemoci. Jednou za čas výbuch nahromaděného vzteku a zoufalosti a pak pád do slabosti a podřízení. Vhodné při sebepopírání, chybějící sebelásce, při potížích se prosadit, pomahatelském a spasitelském syndromu (velmi vhodné pro léčitele ) Pozn:

5/ ROŽEC – ŘEKNĚTE, DĚLÁM TO DOBŘE? CO MYSLÍTE? Snaží se o dokonalost, má na sebe vysoké nároky.(často pocházející z nároků rodiny, nebo boje o lásku rodičů ) Nedůvěra ve své schopnosti je nutí hledat potvrzení správnosti svých činů a myšlenek u lidí z okolí. „Co myslíš? „ „Dělám to dobře?“ Dostává se tak často pod nadvládu druhého ( partnera). Pocity , že to mohl udělat líp – a tak opravuje diktát a naseká tím chyby…Neustále se tedy obrací k minulosi a hledá tam svou chybovost – tím sebe znevažuje a ponižuje ve vlastních očích. Poukazování druhým na naše chyby, na to co jsme neudělali dokonale… Vhodné při znevažování vlastního úsudku, pochybnostech o sobě. Pozn:

6/ SLÍVA TŘEŠŇOVÁ – UŽ TO NEVYDRŽÍM, ZEŠÍLÍM. Člověk je ovládán chaotickými emocemi a chaosem v mysli. S tím spojený pocit, že během chvilky přeskočí v hlavě a skončí na blázinci……z čehož má ještě větší hrůzu. Pocit na nervové zhroucení, či zešílení. Ví, že neovládá – neovládne –svou psychiku. Jde to mimo jeho kontrolu. (při sebevražedných sklonech, psychózách, hysterii, výbuchu pláče a vzteku, úzkostné poruče ) Jedna z příčin je žití hlavou a potlačování emocí – hra s časovanou bombou. Pozn:

7/ POUPĚ JÍROVCE – PROČ SE MI TO POŘÁD OPAKUJE? UŽ ZASE …? Chození v kruhu. Vybírání si stále stejných partnerů, opakování chyb, opakování situací , ale i stálé hledání klíčů. Tento člověk se není schopen poučit z chyb a učinit nápravu. Vhodné pro ty, kteří mají vícero osmiček v datu narození. Pozn:

8/ ČEKANKA – ALE JÁ PRO VÁS UDĚLALA……A VY ŘEKNETE NE?! Velmi zdatní manipulátoři . Za projev sympatie očekávají od druhých vděk = začnou vydírat spoustou žádostí a přání. Nic nedělají nezištně ! Zavazují si své okolí. Muž svou ženu . Matka dítě ( koupím ti to autíčko, ale…….) Je to láska s podmínkami. Vměšování se do života druhých (tchyně) Neupřímné dary „Tady máte dáreček … a mezi řádky : A JÁ PAK BUDU VYŽADOVAT PRÁCI ZADARMO PRO CELOU RODINU….“ Vhodné pro některé klienty léčitelů, terapeutů, učitelů… Vhodné při fixaci na partnera nebo vztah, mučednictví, ,utíkání se do nemoci, očekávání vděčnosti… Pozn:

9/ BÍLÁ LESNÍ RÉVA – ONO SE TO NĚJAK SAMO…… Únik od života – zodpovědnosti za něj. Žijí ve snění, fantazii, počítačových hrách…. Nežijí tady a teď. Věří v hezkou vysněnou budoucnost a tak jsou pasivní. Nezájem o realitu. Netvoří teď svou budoucnost. „Budoucnost se o sebe postará sama….“ , „Andílci to zařídí.“ „Andělé to tak chtěli tak to tak musím nechat“ ZBAVOVÁNÍ SE OSOBNÍ ODPOVĚDNOSTI. Vhodné u dětí ve škole při nepozornosti, tzv.indigáčci ADHD, duševní nepřítomnosti, útěku do spánku. Pozn:

10/PLANÉ JABLKO – VŠUDE JSOU BAKTÉRIE ! Zdánliví puntičkáři – ve skutečnosti jde o obsedantní chování v němž se snaží najít stabilitu. Panika ze špíny , vyžaduje absolutní čistotu po širokém okolí. Obsedance !!! Sex je špinavý, nehygienický. Všechno desinfikuje. Vhodné při sebenenávisti, sebepoškozování, uklízecí mánii, strachu být pošpiněn pomluvou…. Příčinou je něco v minullosti -zážitek, který není plně zpracován a připravil je o stabilitu. Chaos dostávají pod kontrolu obsedantním chováním. Vhodné též pro ty, kteří mají závislost na rituálech – např.napřed ráno cigareta, pak káva, pak teprve hygiena a odchod do práce – stím, že neexistuje, aby to udělali jinak. (jinak nefunguju…) Pozn:

11/ JILM – JSEM POD HROZNÝM TLAKEM… Vnitřní přetížení. Aktivní pracovití lidé, workoholici, avšak při novém úkolu propadají panice, že tohle už nedají, tohle nezvládnou. Začnou o sobě pochybovat, cítí se unavení, emočně blokovaní. Esence pro manažery, sportovce, nebo před zkouškami – pro lidi pod neustálým tlakem. Vhodné též pro léčitele, na které je přehazována odpovědnost a očekávání zázraků. Pozn:

12/ HOŘEC – STEJNĚ TO NEVYJDE….NEMÁ TO SMYSL Ví předem, že se to nepodaří. Nízká sebedůvěra. Stejně to nevyjde. Nemá cenu se snažit. Ztráta odvahy. I když se jim zrovna daří, menší překážka je hodí zpět do nedůvěry a pochyb. Může jít o program od lékaře typu „Je to smrtelná choroba, vyléčení nemožné“, nebo program z dětství „Moc se dopředu neder, na to nemáš“, případně „Chtít víc je špatné!“ Vhodné při školním neúspěchu , ztrátě důvěry v sebe sama. (esence učí, nikdy se nevzdávat ) Pozn:

13/HLODAŠ – NADĚJE UMŘELA, BŮH NENÍ, JSEM NA TO SÁM… Umřela naděje. Bezvýchodnost. Žádná perspektiva. Není směr ani cíl. Pesimizmus. Při ztrátě duše !!! Při pocitu, že jsme sami – pocit opuštění Bohem, anděli…..(psychospirituální krize ) Když marně hledáme východisko. Bůh na ně zanevřel. Jsou na to sami. Ztracený případ. Deprese, úzkost, dlouhotrvající nemoci. Pozn:

14/VŘES – HALÓ TADY JSEM, HALÓ TADY JSEM…. Jsou zátěží pro své okolí. Hledají neustále spřízněné duše. Neumějí být sami. Pořád se na někoho lepí. Tzv. Vtěrky. V každém vidí sestru z min.životů atd. Mísí se do hovoru jen pro přitažení pozornosti , mnohdy neví ani o čem je řeč. Vyhledávají posluchače. Chovají se tak, aby byli nepřehlední. Děti přitahující pozornost neustálým zlobením. (tzv.děti s hyperaktivitou, agresí….) Návštěva, která neví kdy odejít. Host a ryba třetí den páchnou…………. Pozn:

15/CESMÍNA – MÁM SE BLBĚ, TY SE BUDEŠ MÍT TAKY!!! Žárliví, záštní, nenávistní. Mají nedostatek lásky. Své okolí tak vnímají přes zlostné brýle a to je ještě víc vytáčí a to až k agresi. ( podvědomá samomluva : Když se nemám dobře já, tak on taky nesmí……jdu a řeknu něco, čím mu radost zkazím. ) Často na projev lásky reagují agresí a útokem, neb si s ní neví rady, kdežto svou zlobu znají. Pozn:

16/ZIMOLET – TENKRÁT TO BYLO LEPŠÍ…. Uzavření v minulosti. Neumí žít tady a teď – plynout . Nostalgie, smutek, deprese. Vdova vzpomíná na čas strávený s manželem. Muž po rozvodu vzpomíná jaké to bylo, když ho žena milovala…….Žena, když děti vyletí z rodného hnízda, neumí začít žít svůj život. Pozn:

17/HABR – NEŽ SE DO TOHO PUSTÍM DÁM SI KÁVU….NEŽ, AŽ…..PAK…. „Než se do toho pustím, dám si šlofíka“ „Než to udělám, dám si kávu“. Mentální únava, duševní vyčerpání. Oddalování práce a úkolů. Odkládání na jindy, nedokončování. Ale i krátkodobý výpadek sil. Nic se nám nechce. Spavá deprese. Pozn:

18/NETÝKAVKA – NESTÍHÁM, NESTÍHÁM, ZATRACENEJ ČAS… Netrpělivost, neustálé nutkání rychle zařídit, udělat. Chtějí zastavit čas. Jsou podráždění, nic se nevyvíjí dost rychle…….nestíhám, nestíhám. Většinou mají přehršel devítek v datu narození. Tempo života zvyšuje jejich napětí. Možná mají pocit, že umřou dřív , než všechno stihnou. Pozn:

19/MODŘÍN – NA TOHLE NEMÁM….. viz č. 12 NEMÁ TO SMYSL…(vhodně kombinujte ) Nedůvěra v sebe sama a své schopnosti, pocit méněcennosti. Nemá odvahu splnit si sny, realizovat své cíle. Sám pro sebe si vytváří hranice , omezení. Smířil se s tím že je neschopný,což značí nedostatek sebehodnoty a sebelásky. Neustálé nadávání sám sobě – jsem blbej, jsem na nic, nikdy to nedokážu, jsem kráva……………… Pozn:

20/KEJKLÍŘKA – BOJÍM SE KONKRÉTNÍ VĚCI Strach z konkrétních situací a věcí každodenního života. Strach z řízení, psa, létání, zubaře, zkoušky, pohovoru, z místa, ze smrti atd.atd.atd. Pozn:

21/HOŘČICE – BOLÍ MĚ DUŠE – PŘIŠLO TO NÁHLE Temná noc duše, psychospirituální krize, duševní útrapy, smutek. Žádný smysl života, pesimizmus, stahování se do samoty. V podlední době tak náhle přichází pocit temnoty – motání hlavy, slabost, „divné stavy“ u senzitivních lidí několik hodin,dní, ale i týdnů před přírodními katastrofami ! Je třeba přihlédnout k numerologii a konstituci člověka. Pozn:

22/DUB – BUDU BOJOVAT, I KDYBY MĚ TO MĚLO ZABÍT Neochvějná výdrž a boj až k vyčerpání. Boj se vším a všemi – boj se světěm, neustálé napětí. Neumí se uvolnit. Bojuje i za špatnou věc, což ho nakonec unaví. Vzniká stres a napětí. Nenapadne je, že by to šlo udělat i jinak, nebo že to má být jinak. Pozn:

23/OLIVA – SVĚT CHCE TOHLE, JÁ TOUŽÍM PO TAMTOM…ČEMU DÁT PŘEDNOST? Když si člověk nedovolí žít svůj vlastní život, prosadit své potřeby. Mentální a fyzické vyčerpání, konflikt mezi vnějšími požadavky na člověka a jeho vnitřním naladěním. Má strach ze slova „sobec“, přičemt se tak nechá okolím manipulovat a vydírat. Sobectví ve skutečnosti znamená lásku k sobě sama. Pozn:

24/BOROVICE – ZA VŠECHNO MŮŽU, OMLOUVÁM SE, OMLOUVÁM SE. Pořád se omlouvá. Cítí se vinen za všechno. Přebírá odpovědnost i za ostatní. (děti se stydí za rodiče, já se stydím za rozpadající se dům, rodiče cítí vinu za to, že to nejde dítku ve škole, žena omlouvá partnerovo chování, matka se cítí vinná za dluhy dospělého syna………..) Velmi vhodné u těch, kteří mají v datu narození vícero šestek, dvojek, případně jedniček. Pozn:

25/ČERVENÝ KAŠTAN – MÁM O NĚJ STRAŠNÝ STRACH…… Obavy o blízké . Strach pustit dítě samotné do školy, strach nechat dítě udělat řidičák „Kdo ví, co se mu může všechno stát?“ „Když se o něj nebojíš, tak ho nemiluješ“ Je to, ale strach o sám sebe, o to, jak to pak zvládnu – případné úmrtí blízkého. Nedůvěra v samostatnost svých dětí, partnerů apod. Pozn:

26/DEVATERNÍK – PANIKA V HLAVĚ Hysterie. Zmatkař. Dělá z komára velblouda. Panika, chování se vymyká kontrole. Svědek katastrofy, ale i špatná zpráva, strach ze zkoušky, ztráta půdy pod nohama z různých důvodů. Zhroucení, někdy i ztráta vědomí jako únik ze situace. Panika je většinou jen v hlavě, bez skutečného důvodu – strach ze smrti….Velmi negativistické myšlení. ( příčina může být v prenatálu, když matka zvažovala potrat. Také lze příčinu hledat v dramatu z min.života. ) Pozn:

27/VODA Z LÉČIVÝCH PRAMENŮ – NEPŘICHÁZÍ V ÚVAHU, ABYCH TO NEZVLÁDL Výkony nad osobní maximum. Přísný způsob vůči sobě ,tvrdý dryl sebe sama. Sebedisciplína. Přesnost a pořádek. Vysoké nároky na sebe. Strnulost. Svět předsevzetí. Egocentrizmus. Časně vstává – pak rozcvička – pak zdravá strava – pak výkon v zaměstnání na 100% atd. Doporučuji spojit s esencí na obsedantní chování ! Pozn:

28/CHMELEK – NEVÍM CO MÁM DĚLAT, NEROZHODNU SE Panika z nutnosti se rozhodnout. Vhodné pro zrozence ve váhách, rybách a blížencích. Když nemáme dost častu se rozhodnout – někdo na nás tlačí. Rozhodnutí odsouváme což způsobí ještě větší vnitřní napětí. Pozn:

29/SNĚDEK – POSTTRAUMATICKÝ SYNDROM Stav šoku, trauma, posttraumat.situace, šok na všech úrovních. Akutní mimořádná situace(srovnej viz 26) Přijetí role oběti. Zakuklení se do nemoci. Nesrovnání se s nějakým zážitkem. Pozn:

30/JEDLÝ KAŠTAN – JSEM NA DNĚ, HORŠÍ UŽ TO NEMŮŽE BÝT Mučivá úzkost, temná noc duše, zoufalství, naprostá nicota, obrovské duševní útrapy, pocit že horší už to nemůže být. Těžká deprese. Při závažných nemocech, když výsledky léčby nejsou uspokojivé, nebo nepřichází tak rychle, jak jsme doufali. Pozn:

31/ SPORÝŠ – TOHLE MUSÍTE MÍT, JE TO NEJLEPŠÍ, NEJZDRAVĚJŠÍ… Fanatici, neúnavné prosazování záchrany světa, zdravé stravy, zdravé kosmetiky, ambiciozní idealista – podomní prodej s nadšením z produktu. Má něco úžasného a chce aby to sdíleli ostatní. Když o to ostatní nestojí, je tento člověk zklamaný a traumatizovaný. Rozdávání registrací „zadarmo“ přičemž samozřejmě očekává objednávky 🙂 Ten kdo věří ve věci v reklamě. Naivita. Pozn:

32/VINNÁ RÉVA – JÁ, JÁ, JÁ…PODLE MĚ, PODLE MĚ, PODLE MĚ…. Dominantní, autoritativní, ovládá všechny okolo – vůdce firmy, ale i dítě ! Dominátor, diktátor, panovačný a orientovaný jen na sebe. Jájínek. (esence učí „buď vůle tvá“) V rozhovorech jde spíše o monolog. Pozn:

33/ VLAŠSKÝ OŘECH – ZMĚNY Problém přijmout změny. Esence chrání při pozitivních i negativních změnách. ( rozvody, změna zaměstnání, stárnutí, narození dítěte ) Potřebují ti, co nemají v datu narození číslo pět. Pozn:

34/ ŽEBRATKA – TOLIK PŘÁTEL A JSEM SÁM… Uzavřenost, nedostupnost, zeď kolem člověka. Možná se uzavřel na základě citového zklamání. Člověk se sám uzavřel a neumí tuto zeď zbořit. Nelze zbořit ani z vnějšku. Tajemné fluidum uzavřenosti (Batman). Také často syndrom léčitelů a duchovních učitelů, kteří mají stovky příznivců – kteří ho jen zneužívají – ale ne skutečného přítele. Tato bariéra je z obou stran nepřekonatelná. Mohou mít spoustu přátel, ale i tak se cítí osaměle. Nikoho nepustí pod tu svou slupku. Potíže s důvěrným kontaktem, Neumí se otevřít a odevzdat. Pozn:

35/BÍLÝ KAŠTAN – FURT MI HLAVA ŠROTUJE, NEMŮŽU ANI SPÁT Velmi vhodné pro ty, co mají vícero dvojek v datu narození. Blokující myšlenky, neustálé přemýšlení. Kombinování, myšlenky se honí hlavou chaoticky. Mysl nedovolí usnout. Furt mu hlava šrotuje. Mitote. Pozn:

36/SVEŘEP – MÁM VYJÍMEČNÉ POSLÁNÍ ALE NEVÍM JAKÉ – HLEDÁM Jsou přesvědčeni o svých neobvyklých schopnostech a tím i výjimečném osudu – takové hledají i zaměstnání – poslání. Pocit vyjímečnosti je odtrhává od normálního života. Stále hledají „co jsem, kdo jsem, co je můj úděl“ a tím roste napětí ( už to chce vědět a plnit poslání). Zkouší kde co, přebíhá od jednoho k druhému a nic nedotáhne do konce. Často u lidí, kteří mají vícero devítek. DUCHOVNÍ TURIZMUS ( ptají se po certifikátech ) Pozn:

37/PLANÁ ŠÍPKOVÁ RŮŽE – REZIGNACE NA ŽIVOT ( NA VŠECHNO ) Rezignace, nezájem o okolí. Do tohoto stavu nás dostávají životní okolnosti , už nemůžeme a ani nechceme bojovat.

38/ŽLUTÁ VRBA – ZLÝ OSUD, ZLÁ KARMA Smutek – nepřízeň osudu, zatrpklost, oběť osudu. Osud jim nedal co měl, osud je stíhá. „Tohle není od osudu fér“ Neumí odpouštět !!! a to sobě, osudu, druhým. Jde o ztrátu osobní odpovědnosti.

Pozn:

39/ KRIZOVÁ ESENCE Při všech životních krizích.

16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

EGREGOR

Comments


bottom of page